hakkimizda

KURUMSAL

Ağırlıklı olarak zeytinyağı sektöründe faaliyet gösteren ve bir aile şirketi olan firmamız, bu alandaki faaliyetlerini ZAVENDİK markası adı altında sürdürmektedir.

Zavendik zeytinyağı fabrikası 2014 yılında en kaliteli zeytinyağını üretmek gayesiyle Milas'ın Ekindere köyünde kurulmuştur. Fabrikamız ülkemizdeki diğer zeytinyağı üreticilerinden farklı olarak, erken hasat döneminde en doğru yöntemlerle toplanmış zeytinleri, soğuk sıkım prensibine uygun olarak üretmektedir. Üretilen yağlar birbirine karıştırılmadan ve herhangi bir filtreleme işleminden geçirilmeden en saf haliyle tüketicilerin beğenisine sunulur.

Ekolojik sistem zeytin sıkma makinasına sahip olan Zavendik Zeytinyağı Fabrikası, zeytinleri henüz olgunlaşmadan büyük bir titizlikle toplamaya başlar, toplanan zeytinler çuval yerine hava alan zeytin kasalarında tutulur ve en kısa sürede işleme alınır. Elde edilen yağlar asit oranına göre sınıflandırılır. Herhangi bir filtreleme işleminden geçirilmeyen yağlar ; dinlendirildikten sonra tortuları alınır, kalitesine göre sınıflandırıldıktan sonra tüketicilerin beğenisine sunulur.

Fabrikamızda üretilen zeytinyağlar plastik bidonlar yerine hijyenik krom tanklarda muhafaza edilir. Zeytinyağı için gerekli olan en doğru koşullar sağlanır. Belirli bir süre dinlendirilen zeytinyağları cam ve zeytinyağı için uygun olan laklı tenekelerde sizlerin beğenisine sunulur.